Kierowco ! Sprawdź, gdzie będą obowiązywać ograniczenia ruchu drogowego, podczas majówki.

0
439

Rozluźnienie świątecznych i niedzielnych zakazów ruchu związane z pandemią koronawirusa obowiązuje w najbliższych dniach w Austrii, która przedłużyła ten środek do 17 maja . W Niemczech w Święto Pracy (1 maja) zniesione zostały ograniczenia w niemal całym kraju.

We Włoszech ograniczenia dla ciężarówek powyżej 7,5 tony dla transportu międzynarodowego zostały zniesione bezterminowo. W związku z tym nie będzie w tym kraju obowiązywał zakaz ruchu dnia 1 maja. Także na Węgrzech zakazy dla pojazdów ciężarowych, ciągników rolniczych z przyczepami o dmc powyżej 7,5 t ograniczenia nie obowiązują aż do odwołania. Ograniczenia aż do odwołania zniosły też  Czechy, Słowenia oraz Luksemburg.

Polska

W Polsce złagodzenie zakazów ruchu ciężarówek ITD wprowadziła jedynie w Wielką Sobotę. Ograniczenia ruchu obejmujące pojazdy ciężarowe o dmc powyżej 12 ton będą zatem obowiązywały w następujących terminach:

 – 30 kwietnia (wtorek) od godz. 18 do 22
– 1 maja (Święto Pracy) od godz. 8 do 22
– 2 maja (czwartek) od godz. 18 do 22
– 3 maja (święto Konstytucji 3 maja) od godz. 8 do 22

Spod zakazów wyłączone są ciężarówki wracające do kraju po wykonaniu przewozu międzynarodowego.

Francja

Rozluźnienie francuskich zakazów ruchu wygasło 20 kwietnia, a tamtejsze władze jak dotąd nie poinformowały o dalszych środkach w tym zakresie. Francuskie ograniczenia obejmujące samochody ciężarowe i zestawy pojazdów o dmc powyżej 7,5 tony będą zatem obowiązywały:

– 30 kwietnia od godz. 22 do 24
– 1 maja od godz. 0:00 do 22

 

Chorwacja

W Chorwacji, podobnie jak w Polsce, zakazy ruchu nie zostały zniesione. W związku z tym pojazdy ciężarowe i zestawy o dmc powyżej 7,5 t oraz ciężarówki i pojazdy z przyczepami przekraczającymi 14 m długości nie będą mogły jeździć po określonych poniżej drogach:

– 30 kwietnia od godz. 15 do 23
– 1 maja od godz. 14 do 23

 

Ograniczenia obowiązują ciężarówki wyłącznie na następujących drogach krajowych (D):

– D8: połączenie z D40 (skrzyżowanie Bakar) – Zadar – Split – przejazd graniczny Klek i Zaton Doli – Dubrownik – przejazd graniczny Karasovici (Czarnogóra), z wyjątkiem odcinków od skrzyżowania z D27 przy moście Sibenik aż do wschodniego wjazdu do Sibenika (zjazd na D58), od ronda Bilice w Solen do skrzyżowania z terminalem handlowym w Stobrec,

– D9: Metkovic – Opuzen – D8,

– D21: przejazd graniczny Kastel (na granicy ze Słowenią) – Buje – skrzyżowanie Kanfanar, z wyjątkiem odcinka D21 łączącego Kanfanar z Pulą (połączenie z D66),

– D23: Zuta Lokva – Senj,

– D39: połączenie A1 Sestanovac – skrzyżowanie z D8 (Dupci),

– D66: Pula (A9) – Rasa – Opatija – D8,

– D200: Buje (D21) – przejazd graniczny Plovanija (na granicy ze Słowenią),

– D300: Buje (D21) – Umag,

– Z 5002: Novigrad – Tar – Porec – Vrsar (połączenie z D21),

– Na wjeździe oraz terenie portu Split,

– Na wjeździe oraz terenie portu Zadar.

 

źródło : https://trans.info/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj