Nowe Iveco X-Way na targach Solutrans – to mieszanka szosowej i terenowej ciężarówki

0
661

Gdy mowa jest o nowych ciężarówkach marki Iveco, wszyscy myślą o modelu S-Way. Właśnie ta ciężarówka jest bowiem powszechnie promowana. Tymczasem na S-Wayu premiery ze strony Iveco wcale się nie kończą. Bez większego rozgłosu pokazano bowiem także model X-Way.

Iveco X-Way to następca niedawno wprowadzonej gamy Stralis X-Way (szerzej opisywanej tutaj). Samochód ten ma pracować w branży budowlanej lub komunalnej, lecz nie jest autem typowo terenowym. To raczej pojazd do użytku mieszanego, łączący typowo szosowe wyposażenie oraz część elementów znanych z terenowego Trakkera. Dla przykładu, do wyboru są trzy rodzaje wysokości podwozia, a do tego dochodzą grubsze ramy oraz kilka form zabezpieczenia nadwozia.

Na trwających właśnie targach Solutrans 2019, we francuskim Lyonie, Iveco zaprezentowało trzy egzemplarze takich nowych X-Wayów. Jak widać, samochody te dzielą kabiny z typowo szosowym S-Wayem, ale też wyróżniają się bardziej specjalistycznymi konfiguracjami. W ofercie jest również wersja ultralekka, dedykowana pod betoniarki. Jak natomiast odróżnić modele S-Way oraz X-Way? Na pierwszy rzut oka da się zauważyć inny, łatwiejszy w naprawie zderzak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj