Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek w Czechach – nie będzie nowych przepisów

0
687

Już od roku w Czechach mówi się o nowych przepisach dla samochodów ciężarowych. Zmienione zasady mają poprawić bezpieczeństwo, a jednocześnie zwiększyć swobodę jazdy autami osobowymi. Mowa tutaj bowiem o niedzielnych zakazach ruchu, a także o zakazie wyprzedzania dla ciężarówek na wszystkich autostradach.

Początkowo planowano, by zakazy wyprzedzania weszły w życie jeszcze w tym roku. Czechom zależało na wyrobieniu się przed zimą, gdyż opinia publiczna obawiała się powtórki z ubiegłego roku. Wówczas to, w połowie grudnia, autostrada D1 miała zostać zupełnie zablokowana przez wyprzedzające się w śnieżycę ciężarówki.

A jednak, już teraz wiadomo, że nowe przepisy nie będą gotowe przed zimą. Czeski rząd nie będzie miał czasu się nimi zająć, gdy – jak tłumaczą jego przedstawiciele – przed końcem roku musi jeszcze zamknąć wiele innych, ważnych kwestii. Nieoficjalnie mówi się zaś, że władze po prostu nie chcą wracać do tego tematu. Ostatnie obrady w ich sprawie miały bowiem miejsce w maju, czyli dokładnie pół roku temu.

Zamiast tego rząd zapowiada jednak więcej kontroli na drogach. Specjalnie oddelegowani policjanci będą obserwowali ciężarówki. Zatrzymają i ukrają tych kierowców, których wyprzedzanie nadmiernie utrudni ruch na autostradzie. Będą to więc podobne działania, jak słynna akcja „TIR” rozpoczęta przez polską policję latem 2018 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj